Esthederm : La science cellulaire
Hücre bilimi konusundaki uzmanlığımız sayesinde, cildin sağlığının, gençliğinin ve güzelliğinin korunduğu eşsiz bir yaklaşım geliştirdik.


Cildin yaşlanma sürecini en iyi şekilde yönetebilmek ve en yenilikçi dermokozmetik çözümleri sunmak amacıyla Institut Esthederm, nemlendirme, cildin yenilenmesi, güneşten korunması ve hiperpigmentasyon gibi ana alanlar üzerinde yoğunlaştı. Araştırmacılarımız, sağlıklı cilt fizyolojisini ve çevresel adaptasyon mekanizmalarını daha iyi anlamak için bu alanların her birinde uzmanlık ve metodoloji geliştirmiştir. Tüm bu özellikler sayesinde yaşlanmaya karşı mücadelede en iyi sonuçları veren çözümler sunmayı amaçlarlar.

INSTITUT ESTHEDERM PATENTLERİ VE TEKNOLOJİLERİ

1

CELLULAR WATER PATENTİ

Cellular Water Patenti

Hücrenin kendi suyundan ilham alarak yaratılan eşsiz Hüresel Su patenti tüm Institut Esthederm ürünlerinde yer almaktadır. Hücresel su, hücrenin metabolizmasını optimize eder, cilt bakımında kullanılan tüm diğer ürünlerin verimliliğini arttırır.

2

TIME CONTROL SYSTEM PATENTİ

Yaş Yönetimi ile Gençlik Koruması

Hücrelerin enerji verimliliğini koruyarak genç kalmalarını sağlar. Oksidatif strese karşı savaşır.

3

REPAIR TEKNOLOJİSİ

Yüksek Konsantreli Onarıcı Aktif İçerikler

Kolajen ve elastin üretimini arttırır. Dermal bozulmayı önlemeye yardımcı olur. kolajen liflerinin yapısını düzenler. Cildin görünümünü ve fonksiyonunu iyileştirir.

4

OSMOCLEAN TEKNOLOJİSİ

Cildin Ekosistemini Yeniden Dengeleme

İçeriğinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde, cildin doğal kendini koruma sistemini aktive eder. Antiseptik içeriği sayesinde ise ciltte bulunan zararlı bakterilerin azaltılmasını sağlar. Cilt sağlığı için önemli olan cilt florasını korur. Cildin doğal savunma sistemlerini harekete geçirir. Cilt sağlığı için gerekli olan cilt florasını korur.

5

GLOBAL CELLULAR PROTECTION PATENTİ

Serbest Radikallere Karşı Çözüm

Cildin anti-oksidan etkisini arttırarak, cildi serbest radikallerden korur.

Anti-Enflamatuar Koruma

Cildin doğal anti-inflamatuar mekanizmasını canlandırır. Bu sayede cildi bu sebeplerden dolayı oluşan hiperpigmentasyon ve yaşlanma sürecine karşı korur.

DNA Koruma

Cildin koruma mekanizmasını optimize ederek DNA’yı hasardan korur.

Esthederm : La science de la jeunesse

FORMÜLASYON

Cildin ekosistemini korumak için, metabolizmasını aktive eden, sahip olduğu doğal kaynakları koruyan ve orijinal kalitesine geri getiren saf moleküller seçiyoruz. Seçtiğimiz moleküllerin çok sıkı kriterleri bulunur:

TOLERANS VE KORUMA

Institut Esthederm’in formülasyonlarını geliştirirken öncelikli olarak dikkat ettiği nokta, formülasyonların her aşamasında cildin sahip olduğu tolerans ve korumayı sağlamaktır. Institut Esthederm, cildin fiziksel yapısına saygı duyar.

GÜVENLİK VE ETKİNLİK

Ürün içerikleri iki kritere uygun olarak seçilir: güvenlik ve kanıtlanmış etkinlik. Bu sayede cildin doğal mekanizması optimize edilir.

SAFLIK VE AKTİF İÇERİKLERİN İZLENEBİLİRLİĞİ

Institut Esthederm ürünlerinde en saf müleküller optimum düzeyde kullanılır. Bileşenlerin izlenebilirliği önceliklidir.