Cilt Koçu


Institut Esthederm ve Cilt Koçları

1978’de kurulan Institut Esthederm Naos Grubu dahilinde %100 Fransız bir markadır.

Merkezi Paris’te olan Institut Esthederm markasının açılımı 3 kelimenin birleşiminden oluşur.

Institut kelimesi; enstitü ve araştırma anlamına gelir.

Esthe; estetik ve güzellikten gelir. Ürünler, kokuları ve dokuları sayesinde kozmetik müşterilerine de hitap eder.

Derm ise; dermatolojiden gelir. Cildin kendi doğal yapısına uygun içerk

Geliştirilen patentler ile dermisi eğiten bir markadır.

Esthederm’in kurucu Jean-Noël Thorel’in “Ben kadınları güzelleştirmek için ürünler yaratmıyorum çünkü onlar zaten güzeller” sözü ile marka felsefesini özetler.

Bu söz ile verilmek istenen mesaj aslında herkesin harika bir ciltle doğduğu ve Esthederm’in de misyonu cildin doğal kaynaklarını ve fonksiyonlarını koruduğudur.

Esthederm’i diğer markalardan ayıran 4 temek fark:

1. Hücresel Su: Hücrenin kendi suyundan esinlenilerek üretilen hücre yenileyici temel faktördür! Tüm Esthederm ürünlerinin içeriği bu sudan oluşur. İçeriğinde Atp, karnosin, mineral tuzlar ve iz elementler bulunur.

2. Güneşe Yaklaşımı: Esthederm güneşle dost bir markadır. Bronzlaşmak sanılanın aksine zararlı değil, aslında cildin kendini koruma altına almasıdır. Cildi güneşe karşı adapte eder. Güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korur, pozitif etkilerinden yararlandırır. Uv inCellium Patenti ile, anti enflamatuar etki (kızarma), DNA hasarı ve şehir hayatının getirmiş olduğu olumsuz sonuçlar yani serbest radikallere karşı cildi korur.

3. Yaş Yönetimi: Tüm nemlendirici, serum, göz çevresi ve makyaj temizleyicilerinin içerisinde bulunan Time Control System Patenti ile biyolojik yaşlanmayı yavaşlatmayı hedefler. Kreatin (ATP sentezi), en güçlü antioksidanlar biri olan süperoksitdismütoz ve vitamin E ile enerji üretimini dengede tutmaya çalışır.

4. Profesyonel Bakım: Fransa’da enstitü merkezlerimizle yapılan bu özel bakım Türkiye ‘de eczanelerde ve klinikler de mevcuttur. 30 dakikalık ve 45 dakikalık VIP bakım olarak uygulanır.

Eczanede Profesyonel Enstitü bakımı!

Institut Esthederm markasına bağlı 20 uzman Cilt Koçları tüm Türkiye’deki yetkili eczanelere yeni bir soluk getiriyor. Fransa’da Esthederm’in enstitü merkezlerinde uygulanan bakım ritüellerini eczaneye taşıyor.

Tam bir hayat koçu gibi, günün her anında Esthederm ürün kullanıcıları, Cilt Koçlarına mesaj atabiliyor ve merak ettikleri konulardan bahsedip öneri alabiliyorlar. Cilt Koçları düzenli olarak müşterilerini takip edip bakım günlerine davet ediyor.

Her yıl Cilt Koçları ile Fransa’daki merkez ofise gidiliyor Institut Esthederm'in uygulaması olan enstitü bakımının ayrıntıları ve yeni ayrıcalıkları deneyimleniyor.

Eğitim Konuları:

  • Marka hakkında ayrıcalıklar ve özellikler öğreniliyor.
  • Yeni lansman ürünleri hakkında eğitim alınıyor, deneyimleme fırsatı sunuluyor.
  • Her yıl geliştirilerek Institut Esthederm'e has "Cilt Bakımı Ritüeli"nin eğitimi alınıyor! (15dk, 30dk, 45dk)
  • "Eczanede Enstitü Bakımı" nasıl yapılır?
  • Müşteriler nasıl karşılanır ve ne şekilde ağırlanır?
  • Bakım esnasında müşteriyi rahatlatmak için nasıl uygulamalar yapılır?

gibi çok özel eğitimler gerçekleştiriliyor.

Institut Esthederm'e özel, müşterilere bakım yapılırken duyuları harekete geçirmek ve cilt bakımı ritüelini tam anlamıyla uygulamak için; bakım esnasında akupunktur noktalarına baskı yapılarak son trend profesyonel uygulamalar öğreniliyor.

UZMAN DOKUNUŞU

Institut Esthederm olarak her ayın belirli günlerinde seçili eczanelerimizde enstitü bakımını eczanelere taşıyor!

  • Cilt koçlarımız, önceden randevu alan Esthederm tüketicilerine özel cilt bakımları uyguluyor ve onlara özel cilt koçluğu hizmeti sunuluyor.
  • Kabin uygulamaları için öncesinden eczanelere "randevu listeleri" gönderiliyor.
  • Tüm tüketicilerin cilt endişelerine özel önerilerde bulunuluyor. Herkese uygulanan 30 dakikalık ücretsiz bakımlarımız dışında, Cilt Koçlarımız VIP tüketicilere özel 45 dakikalık cilt bakım uygulamaları yapıyorlar. VIP tüketici olma koşu ise tek seferde (1.000₺) belli bir alım yapan tüketicilerimiz VIP müşterilerimiz oluyor ve 45 dakikadan oluşan özel VIP bakımımıza sahip oluyorlar.