Doğal güzellik için 5 makyaj tüyosu


Yüzünüz için ideal olan makyajı elde etmek için her zaman uzun uğraşlar ve uzun saatler harcamanız gerekmiyor. Burada, doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak ipuçlarına bakacağız.

  • Rujunuzun uzun saatler canlı kalmasını sağlamak için; öncelikle dudak renginizi pudra ile ayarladıktan sonra rujunuzu sürün ve tomurcuklanma olmaması için peçeteyi hafifçe dudaklarınıza değdirin. Ve sonrasında dudağınızın üzerinden tekrar toz bir pudra ile geçin.
  • Yorgun göz altlarından kurtulmak için göz altı kapatıcınızı üçgen şekilde sürebilirsiniz. Kapatıcınızın üçgen tabanını doğrudan kirpik çizginizin altına ve ucu yanağınızın elmasına gelecek şekilde sürün. Bu yöntem, göz altınızda daha parlak bir yanılsama yaratmak, herhangi bir kızarıklık ve gölgeyi tamamen gizlemeye yardımcı olacaktır.
  • Yüz hatlarını belirginleştirmek her zaman için profesyonellik ister. Burada, kontur kılavuzu olarak fırça sapı kullanabilirsiniz. En önemlisi bronzlaştırıcınızı nereye süreceğinizi belirlemeniz. Belirleyeceğiniz bölge tam olarak elmacık kemiklerinizin hemen altında bulunan, gerçek kemik diye adlandırdığınız yerdir. Fırçanızı döndürerek doğru yerleşimi bulduktan sonra, bir bronzlaştırıcıyı kontur fırçasıyla sürün ve yumuşatmak için fırça ile dağıtın.
  • Şeffaf veya daha az pigmentli bir göz farını daha canlı bir hale getirmek için, tüm göz kapağınızın üzerinebeyaz bir eyeliner kalemini fırça ile dağıtın. Beyaz astarın opak kaplaması, herhangi bir göz farı gölgesini yoğunlaştıracak ve patlatacaktır.
  • Kuşkusuz tüm kadınların hayali uzun ve sık kirpikler. Maskaranızı uygulamadan önce daha önce bitmiş bir rimel fırçası yardımı ile kirpiklerinize pudra sürün. Kirpiklerinizin altına ve üst tarafına iki kat maskara uygulayın, ancak her kat arasında biraz bekleyerek topaklanmanın önüne geçin. Rimel fırçası ile sola ve sağa yapacağınız hareketler, her kirpik ucunun sonuna kadar tamamen kaplanmasını sağlayacaktır.