Institut Esthederm Osmoclean ile Evde Enstitü Bakımının Keyfini Çıkarın

Esthederm Evde Enstitü Bakımı Osmoclean Ayrılmaz İkili


Cilt her gün aynı zamanda çevre ve hava kirliliğine de sebep olan pek çok madde ve gaza maruz kalmaktadır. Özellikle şehir hayatında yaşayanları etkileyen bu durum, güzel yaş almanın ve güzel kalmanın yeni düşmanıdır.

HAVA VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ CİLT SAĞLIĞINI VE YAŞLANMAYI ETKİLER Mİ?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kirliliğin dünyanın en büyük çevresel sağlık riski olduğunu ve pm 2.5'in (çapı 2.5 mikrometreden küçük olan ince partiküller) astıma ve kalp krizlerine neden olduğunu açıkladı.

Buna ek olarak, cilt bariyerinin fonksiyonunu bozan ve erken cilt yaşlanmasına yol açan çevre ve hava kirliliği, güneşin zararlı ışını UV'den sonra yaşlanmanın 2. nedeni olarak gösterilmektedir.

CİLT KİRLİLİĞİNE NELER SEBEP OLUR?

Cilt, çevre ile temas eden ilk yapı olduğundan cilde temas eden ve cilt florasının bozulmasına sebep olan birçok etken aslında cildin kirlenmesine sebep olmaktadır. Açıkhavaya çıktığımızda enerji santrallerinden ve endüstriyel fabrikalardan yayılan sülfür oksit, is, duman ve egzoz dumanından yayılan nitrojen oksit cildimizin kirlenmesine neden olur. Ayrıca yer seviyesindeki ozonun da etkisi unutulmamalıdır. Peki kapalı ortamda cildimizi kirleten faktörler hangileridir? Bulunduğumuz binanın inşaat malzemesinden, mikroorganizmalar, kullandığımız kokulu mumlar, evcil hayvanlarımızın kılları, şömine ve klimalar, polen ve bazı bitkiler, ev temizliğinde kullandığımız uçucu organik bileşikler, sigara dumanı gibi birçok etken cilt kirletici etmenler olarak tanımlanabilir.

CİLT TEMİZLİĞİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Az önce bahsettiğimiz açıkhava ve kapalı ortamdaki etmenler, cilt yüzeyinin üzerinde birikerek, cildin doğal yapısının bozulmasına ve bununla birlikte cilt tarafından salgılanan maddelerin daha az ya da daha fazla üretilmesine sebep olur. Böylece cilt daha reaktif hale gelebilir, yağ salınımı artabilir ve cilt gözenekleri tıkanabilir. Hem doku hem de hücre üzerine birçok olumsuz etki de bu endişelerin beraberinde gelir.

Kirliliğin Dokular Üzerindeki Etkisi:

 • Erken yaşlanma,
 • İnce çizgi ve kırışıklıklar,
 • Renk eşitsizlikleri,
 • Kuruluk,
 • Akne ve sivilce oluşumu,
 • Cilt döküntüleri.

Kirliliğin Hücreler Üzerindeki Etkisi:

 • Oksidatif stresin artması ve buna bağlı olarak enflamasyon ve erken yaşlanma,
 • E ve C vitamini eksiklikleri,
 • lipid peroksidasyonu ve beraberinde cilt kusurlarının oluşması ve donuk cilt görünümü.

ESTHEDERM İLE CİLT TEMİZLİĞİNDE ENSTİTÜ BAKIMINI EVİNİZE TAŞIYIN!

Institut Esthederm Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser gözenek arındırıcı ve temizleyiciyi Shop NAOS'tan satın alın

Cildinizin Ayrılmaz İkilisi Osmoclean Duo:

Gentle Deep Pore Cleanser & Lightening Buffing Mask

krem formlu mükemmel yüz temizleme ürünü esthederm'in dermokozmetik bakış açısı ile geliştirildi

Institut Esthederm, 1985 yılında uzmanların profesyonel gereksinimlerini karşılamak için inanılmaz bir bakım hayal etti ve “mükemmel cilt" için bir mükemmel bir sonuca vardı. Etkisi ilk kullanımdan itibaren hissedilebilen ve görülen, eşi benzeri olmayan krem formlu bir temizleyici: Gentle Deep Pore Cleanser.

Esthederm'den granülsüz peeling etkili cilt temizleme ürünü

Cildin ekosistemine saygı duymayı önemseyen Institut Esthederm, en hassas cilt tipleri dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun, granülsüz, peeling etkili bir ürün daha yarattı: Lightening Buffing Mask.

muhteşem ikili lightening buffing mask ve gentle deep pore cleanser

Bu “muhteşem ikili”, 30 yıldan fazla bir sürenin sonunda tüm güzellik uzmanlarının, makyaj sanatçılarının ve en iyi modellerin favorisi haline geldi ve birçok uluslararası başarı elde etti. Yaratılışından bu yana değişmeyen formülü ile muhteşem bir güzellik sırrı...

yüz temizleme ürününü cildinde uygulayan kadın

Kullanım Şekli ve Etkileri:

banyoda bulunan esthederm yüz temizleme ürünlerinden ilk olarak gentle deep pore cleanser tercih eden bir el görüntüsü1. Adım: Gentle Deep Pore Cleanser

Gözenek Arındırıcı Temizleyici

Gentle Deep Pore Cleanser, makyajı çıkardıktan sonra kurulanan cilde, yüze ve boyun bölgesine küçük dokunuşlarla sürülür. Dairesel masaj hareketleri ile cilde uygulanır. Ürünün krem formu, masajın etkisi ile kalınlaşır ve kirleri emer. Bol su ile durulanır. Skin Balance System Patenti sayesinde cilt ile mükemmel uyumludur, cildin hidrolipidik filmine ve ekosisteminin dengesine saygı duyar.

2. Adım: Lightening Buffing Mask

senin tercihin hangisi? seçimini bu iki osmoclean ürünü arasında yapabilir misinGranülsüz Nazik Peeling

Cildi kuruladıktan sonra, Lightening Buffing Mask boyundan alın kısmına kadar kalın bir tabaka halinde eşit şekilde uygulanır. Birkaç dakika beklettikten sonra ürün matlaşır. Boyun bölgesinden başlayarak yukarı doğru hareketlerle nazikçe ovalayarak silgi gibi çıkarılır. Göz çevresine de uygulanabilen Lightening Buffing Mask, cildi ölü hücrelerden arındırır ve cilt dokusunun pürüzsüzleşmesine yardımcı olur. Ciltteki fazla sebumun emilmesine destek olur, cildi matlaştırır ve gözenekleri sıkılaştırır. Hipopigmentaline Teknolojisi sayesinde cildi aydınlatır ve renk tonunu eşitler.

Kullanım Sonuçları:

 • %93 daha pürüzsüz bir cilt*
 • %80 daha aydınlık bir cilt*

*Yaşları 20-32 arası değişen 15 kadın ile 7 gün boyunca gerçekleştirilen kullanıcı testi.

OSMOCLEAN AYRILMAZ İKİLİ İLE TANIŞ , I

Institut Esthederm Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser gözenek arındırıcı ve temizleyiciyi Shop NAOS'tan satın alınInstitut Esthederm Osmoclean Lightening Buffing Mask granülsüz nazik peeling temizleyiciyi Shop NAOS'tan satın alın