Fransız Filmleri


Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Fransız Filmi

Sıradan insanların büyük hikayelerini izlemek istiyorsanız Fransız sineması sizin isteklerinize hitap edecektir. Çünkü Fransız filmleri, yeni bir dünya kurmaktansa var olan dünyaları beyazperdeye taşımaktadır. Siz de Fransa menşeili filmlerle günlük hayatın olağan akışı içindeki olaylara şahitlik edebilirsiniz. Biz de sizlere sıradan insanların aşklarını, dostluklarını ve bağlılıklarını anlatan 5 Fransız filmi tanıtacağız. Yazımızı keyifle okumanız dileğiyle…

Jeux D’enfants

Annesini küçükken kaybetmiş Julien Janvier ve göçmen Sophie Kowalsky’nin oynadıkları oyunu odağına alan Jeux D’enfants, iki kişinin aynı anda hem birbirlerinin nasıl kaderi olduğuna hem de nasıl kaderlerini zorlaştırdıklarına değiniyor. Tutkuyu derinlemesine hissetmek isterseniz bu filmi kesinlikle görmelisiniz.

Le Fabuleux Destin D'Amélie Poulain

Elinde sadece “hayal kurma yeteneği” olan bir kadının bu yeteneği sayesinde hem kendi hayatını hem de insanların hayatını nasıl renklendirdiğini ve çıktığı bu hayatları daha keyifli kılma yolculuğunda aşka nasıl ulaştığını görmek istiyorsanız Amelié’yi izleyin.

Paris, Je t’aime

22 yönetmenin çektiği kısa filmlerden oluşan ve Paris’in tam anlamıyla yaşayan bir şehir olduğunu gösteren Paris, Je t’aime ile siz de Paris’in farklı sokaklarında yürüyüşe çıkabilir; şehrin havasına temas ettiğinizi hissedebilir ve Paris’in ruhuna dair fikir sahibi olabilirsiniz.

La Fille Sur Le Pont

Kaderin oyunları sayesinde tanışan ve yine kaderin oyunları nedeniyle yolları ayrı düşen Gabor ve Adele’in bıçak darbeleriyle anlam kazanan aşk hikayesine siz de hayran kalacaksınız.

Ensemble, C'est Tout

Anna Gavalda’nın çok satan romanından beyaz perdeye aktarılan “Bir Aradayız, Hepsi Bu” anoreksiya Camille’in yolunun gergin aşçı Franck, onun ölmek üzere olan anneannesi Paulette ve kekeme Philibert ile kesişmesiyle başlıyor ve hepsi en dipte bu olan insanlar birbirlerine alıştıkça daha mutlu bir hayat yaşamaya başlıyor. İzlenesi sıcacık bir film…