Kış aylarına özel cilt bakım rutini


Kış ayları ciltte kuruluk ve kuruluğa bağlı çatlakları artırır. Yaz aylarında ışıl ışıl görünen cildi kışın da elde etmek için bazı bakım ritüellerini es geçmemek lazım.

  • Yüzünüzü çok sıcak ya da çok soğuk su ile yıkamamalısınız. Bu cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Cildinizi ılık su ile yıkayarak her zaman temiz olduğundan emin olun. Kış için daha nemlendirici içeriklere sahip temizleyicileri tercih edebilirsiniz.
  • Hafif nemlendiriciler yaz ayları için iyi olabilir. Ancak kış için en güçlü silahınız yoğun bir nemlendirici olacaktır. Cildinizi beslemek için cilt tipinize uygun bir nemlendirici tercih edin. Yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı olduğunu unutmayın.
  • Kışın kuru ciltler pul pul dökülmeye daha müsaittir. Bu görüntü cildinizin pürüzlü görünmesine neden olur. Bunun önüne geçmek için haftada 1 veya 2 kere bir peeling ile cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.
  • Cildimiz uyurken yenilenir. Bu yüzden gece bakımını hafife almamalısınız. Hücreleriniz yenilenirken onlara yardımcı olacak en iyi bakımı vermeniz sizin kendinize bir hediyeniz olacaktır. Cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun serum ve kremleri düzenli olarak kullanın. Göz çevresi bakımını da mutlaka rutininizin bir parçası haline getirin, çünkü göz çevresi cildimizin en hassas bölgelerinden biridir. Doğru ürün ve düzenli bakım ile yorgun görünümden kurtulabilirsiniz.
  • Kış bakımınız sadece yüzünüzden ibaret değildir. Bu süreçte vücudunuzu da derinlemesine nemlendirmeyi unutmayın. Kış aylarında soğuk havadan dolayı vücut yağ emilimine daha çok müsaittir. Vücut bölgesinde kuruluk, pul pul dökülme ve kuruluğa bağlı çatlak görünüm daha belirgin olabilir. Vücutta nem oranını daha çok tutmak için uzun banyo seanslarınız ve duşlarınızdan sonra yoğun bir vücut nemlendiricisi ve vücut yağı ile vücudunuza masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz.