Kışa özel önerilerimizle cildinizi şımartmaya ne dersiniz?


Kış aylarında günler kısaldıkça huzursuz bir sessizliğe maruz kalırız. Bu durum duygularımızı, enerji seviyelerimizi ve hatta hayata bakışımızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Dışarı daha az çıkıyor ve enerjimizi daha az yönetebiliyoruz.

Kışın sıcak bir banyo sizi oldukça rahatlatabilir. Hatta kış boyunca duş alırken kullanacağınız uçucu yağlar, donuk hislerinizi uyandırdığı gibi cildinizi de canlandıracaktır.

Bu gece kendinize biraz zaman ayırın ve kış banyosu ile cildinizi şımartın.

  • Banyoda tam anlamıyla harika bir zaman geçirmek için sizi en iyi hissettiren ve duygularınızı rahatlatan bir müzik çalma listesi oluşturmanız iyi bir fikir olabilir.
  • Uzun bir banyo keyfi yapacaksınız, vücudunuzu susuz bırakmamanız gerekir. Bunun için hafif demlenmiş ılık bir suya taze fesleğen yaprakları ve birkaç dilim limon ile ferahlatıcı bir karışım elde edebilirsiniz.
  • En sevdiğiniz kokuları vücudunuzu ve ruhunuzu rahatlatmak için kullanmanın tam zamanı! Vücudunuza nefes aldıracak bir banyo tozu ve uçucu yağlar ile bütün o soğuk ve kasvetli havanın stresini atmanın vakti geldi. Bedeninizi ve zihninizi serbest bırakın. Duygularınızın ılık su içerisinde dalgalanmasına izin verin.
  • Vücut sıcak bir havaya ve suya temas ettiği an gözenekleri açar. Bedeniniz olabildiğince rahatlamışken sonrasını da atlamamak gerekir. Rahatlatıcı kış banyonuzdan sonra duş alma esnasına geçtiğinizde cildinizdeki ölü derilerden arınmak adına peeling etkili bir vücut bakım scrubı kullanarak, cildinize derin bir nefes aldırabilirsiniz.
  • Nemlendirici, bir cildin nefes alması ve gençliğini koruması için göz ardı edemeyeceğimiz bir ürün. Bu yüzden banyo sonrası cildi yoğun bir şekilde nemlendirmeyi tercih edebilirsiniz.