Yaz Makyajları


Yaz Makyajları İçin Öneriler

Hepimizin heyecanla beklediği yaz geldi. Artık hava daha sıcak, güneş ise daha parlak… Havanın geç kararmasının ruhumuza neşe kattığı bu güzel mevsimde güzel görünen makyajlar yapmak için aşağıdaki maddelerden faydalanabilirsiniz.

  • İlk olarak, kışın olduğu gibi yazın da cildinizi nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Çünkü nemlenen cilt beslenir ve beslenen cilt daha sağlıklı görünür. Bu nedenle yaz aylarında da cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız. Özellikle yaz aylarında hafif yapıda su bazlı bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz.
  • İkinci adımımız: Güneş koruyucu tabii ki! Tüm mevsimlerde ama özellikle yaz aylarında cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneşe çıkmadan 20 dakika önce güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmemeliyiz.
  • Güneş ışınları gözaltlarındaki çizgilerin derinleşmesine neden olabilir. Eğer ki çok fazla kapatıcı kullanan biriyseniz yazın gözaltlarınızı bolca nemlendirmenizi öneririz. Bunun yanında daha hafif kapatıcılar kullanarak daha fresh bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Aynı şekilde yazın ağır fondötenler kullanmaktansa cilt tipinize uygun renkli bir güneş koruyucu ya da renkli bir nemlendirici kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • Yazın yapacağınız makyajlarda göz makyajı da önemli bir rol oynamaktadır. Son dönemlerde moda olan ışıltılı, parlak ve ıslak gözüken makyaj trendini gözlerinizde de ışıltılı ve ten renginize yakın tonlar kullanarak uygulayabilirsiniz. Böylelikle fresh görünümünüzle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
  • Rimel sürmeyi çok seviyorsanız, kullanacağınız rimelin suya dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Böylece bunaltıcı sıcakların yarattığı ter, rimelinizin akmasına neden olmaz. Siz de girdiğiniz ortamlarda çarpıcı bakışlarınızla iz bırakabilirsiniz.
  • “Makyajda ıslak görünüm” trendini ışıltılı bronzer, krem allık ve aydınlatıcılarla tamamlayarak daha canlı ve aydınlık bir görünüm kazanabilirsiniz.