Yaz Sıcaklarında Serinleyin!


Yaz Sıcaklarında İçinizi Serinletecek 3 Detoks Tarifi

Yeşil Detoks Suyu

Malzemeler: 1 adet salatalık, yarım çay bardağı limon suyu, 1 adet yeşil elma, 3 tane kerevizin sapı, 1 demet maydanoz, yarım demet taze nane, ceviz büyüklüğünde taze zencefil, buz küpleri, 1 litre su

Hazırlanışı: Buz ve su dışındaki tüm malzemeleri sürahinin dibine ekledikten sonra üzerine suyu da ekleyin. Karışımı bir gece buzdolabında beklettikten sonra buzlarla birlikte servis edebilirsiniz.

Yararları: Bu detoks tarifi vücuttaki ödemin atılması açısından oldukça faydalıdır.

Günde 3 bardak içebilirsiniz.

Meyveli Detoks Suyu

Malzemeler: 2 litre su, 10 tane çilek, 2 tane kivi, buz küpleri

Hazırlanışı: Meyveleri ince ince dilimleyip sürahinin en altına dizdikten sonra suyu da ekleyin. Karışımı buzdolabında bir gece beklettikten sonra buz küpleriyle servis edin.

Yararları: İçeriğindeki meyvelerden kivinin içerdiği vitaminler sayesinde bağırsaklardaki toksinleri atmaya yardımcı bu detoks içeceği, çileğin özellikleri sayesinde de cildin daha geç yaşlanmasını sağlar.

Günde 4 bardak içebilirsiniz.

Karpuzlu Detoks Suyu

Malzemeler: 2 litre su, bir karpuzun 8de 1’i, yarım demet nane, buz küpleri

Hazırlanışı: Karpuz ve nanenin üstüne suyu ekleyerek oluşturduğunuz karışımı bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün buz küpleriyle servis edin.

Yararları: Yağ yakıcı özellikteki detoks suyu aynı zamanda kan şekerini de dengelemektedir.

Önemli Not: Detoks içecekleri MS hastası olanlar, emziren anneler, kilo problemi yaşayanlar, organ yetmezliği, şeker veya tansiyon rahatsızlıkları olanlar doktoruna danışarak tüketmelidir.