Yeni yıla taze bir başlangıç yapmak için zihninizi bu 5 karar ile temizleyin


Gün içerisinde enerjinizi harcadığınız şeyleri bir düşünün ve belki de onu nereye harcadığınızın farkında değilsiniz.Zamanın bir sınırlaması olamaz, ancak harcadığınız enerjinin bir sınırı var. Zihinsel bir temizlik yapmak“tamam, kötü düşüncelerimi ve hislerimi mutlu ve olumlu bir düşünceler ile değiştireyim”demek kadar basit değil.

Ancak, zihinsel bir temizlikle ya da “detoks” fikri ile size hizmet etmeyen inançları, olumsuz duyguları ve alışkanlıkları sınırlayabilirsiniz. Zihinsel sağlığınıza odaklanmak ve 2020’yi en iyi şekilde hissetmeye başladığınızdan emin olmak için daha iyi bir zaman yok.

  • Hayatınıza katkısı olmayan hiçbir şeyi ve hiç kimseyi dahil etmeyin, var olanları hayatınızdan çıkarın. Size fayda sağlamadığı, sizi mutlu etmediği takdirde o kişiyi saklamayın.
  • Hayatınızın nasıl görünmesini istediğinizi bir düşünün. Takdir ettiğiniz yönlerinizi, gururlandığınız anları, mutlu olduğunuz zamanı ve hissettiğiniz tüm güzel duyguları düşünün. Hayatınızın amacı mutluluğu kovalamak olmasın. Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanları hayatınızın bir parçası haline getirmeniz önceliğiniz olsun.
  • Her yere, herkese yetişmeye çalışmayın. Seçmeli olarak sosyal olun. Zamanınızı kiminle paylaştığınızı seçin. Unutmayın, birlikte zaman geçirmek istediğiniz kişi sizsiniz. Kendinizin en iyi versiyonları ile vakit geçirmek zamanınıza değmeli.
  • İçsel duygularınızı serbest bırakın ve duygularınızla iletişime geçin. Genel olarak duygularınızın içten içe sizi tüketmesine izin veriyorsanız ve aynı zamanda bir şey sizi rahatsız ediyorsa bunu söylemekten çekinmeyin. Duygularınızı serbest bıraktığınız zaman, zihniniz de özgür olacaktır.
  • Hayatınızdaki değişimleri kabul edin. Belki klişe olarak kabul edilebilir ama değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bilinmeyenleri kucaklamak için kendinize bir savunma kalkanı belirleyin ve yakın zamanda yaşanabilecek değişimler hakkında olumlu düşünün.