Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Rutini


YAŞLANMA BİLİMİNDE

40 SENELİK ARAŞTIRMA

Nobel ödülü adayı Prof. Radman; Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların nedenlerini araştırarak geçirdiği yıllarda, hücre ömrünün DNA bütünlüğüne değil, proteomun dayanıklılığına bağlı olduğunu kanıtladı. Cilt yaşlanmasının kaynağında yer alan proteinler, hücre yaşamının temelini oluştururlar. Dolayısıyla, proteomun bütünlüğünü korumak uzun vadede cildin gençliğinin korunmasına yardımcı olur.

BİLİMSEL DEVRİM

NAOS tarafından keşfedilen, proteomu antioksidan şaperonlar tarafından doğal olarak korunan kar bakterisi (Arthrobacter Agilis); cildin yaşlanma sürecini önemli ölçüde yavaşlatmaya, güçlü ve uzun süreli bir koruma sağlamaya yardımcı olur.

PATENTLİ BİYOTEKNOLOJİ

AGE PROTEOM™ BİYOTEKNOLOJİSİ: yarı ölümsüz bir mikroorganizmadan türetilen, cilt proteomunu dayanıklı bir şekilde korumaya ve güçlendirmeyeyardımcı olan moleküllerden oluşur. Cildin yaşlanma hızı yavaşlarken, sıkılığı, dolgunluğu, ton eşitliği ve ışıltısı artar.

YAŞLANMA NEDİR?

Yaşlanma, cilt hücrelerinin yaşlanması sonucu ortaya çıkan doğal bir süreçtir. Bu süreç, cildin dış görünümünde belirgin değişikliklere neden olur.

Cilt yaşlanması, cildin kolajen ve elastin adı verilen proteinlerinin azalması, nem kaybı yaşaması ve hücre yenilenme sürecinin yavaşlaması nedeniyle ortaya çıkar. Bu faktörlerin etkisiyle, ciltte kırışıklıklar, sarkmalar, lekeler ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Proteom hasarı cilt yaşlanmasının birincil nedenidir ve ciltteki gözle görülebilir sonuçlar ile doğrudan ilişkilidir, dolayısıyla proteom ve genom arasındaki farklılıklar iyi anlaşılmalıdır. Proteom; bir hücrenin veya bir organizmanın tüm proteinlerini ifade eder, vücudun sudan sonra en büyük 2. bileşenidir ve %20'den fazlasını oluşturur. Tüm organlarda birçok temel işlevi yerine getiren hayati bir varlıktır.

Proteom hasarı, en yaygın olarak karbonilasyonun veya protein yan zincirlerinin oksidasyonunun bir sonucudur. Bu hasarı cildin tüm katmanlarında görürüz. Oksidasyon, epidermis seviyesinde ışık iletimini, cilt tonundaki eşitliği bozar ve cildin ışıltısını azaltır. Dermis seviyesinde ise oksidasyon, kolajen ve elastin liflerini parçalayarak erken yaşlanmaya, dolgunluk, sıkılık ve elastikiyet kaybına neden olur.

CİLDİMİZİN YAŞLANMA HIZINI YAVAŞLATABİLİR MİYİZ?

Proteomun Korunması: Gençliğin ve Güzelliğin Anahtarı

Geleneksel antioksidanlar cilde bir miktar koruma sağlasa da proteine özgü değillerdir, ideal proteom koruması için iki şekilde etki gereklidir:

1- Proteinlerin yapısını şaperon molekülü ile fiziksel olarak korumak, oksidasyona karşı hassasiyetlerini azaltmak.

2- Proteinleri antioksidan ve biyokimyasal bir kalkan gibi, karbonilasyondan korumak.

AGE PROTEOM ADVANCED SERUM

TÜM YAŞLANMA BELİRTİLERİNE KARŞI ETKİ EDEN,

TEK BİR SERUM

NAOS; karbonilasyonun etkilerini azaltırken, geri dönüşü olmayan cilt hücresi hasarını önlemeye yardımcı ve cildin doğal savunma sistemlerini taklit eden ilk antioksidan şaperon molekülü olan Age Proteom™ Patentli Biyoteknolojiyi cildin hassas ekobiyolojisine saygı duyarak geliştirmiştir.

Age Proteom™ Patentli Biyoteknoloji, cildin çevresel stres faktörlerine ve yaşlanmaya karşı kendi kendini onarmasına yardımcı olur, proteom için benzersiz bir koruma sağlar. Antioksidan özellikleri olarak glutatyon, askorbik asit ve likopenden daha etkilidir. Yaşlanma karşıtı etki için cilt hücrelerine mümkün olan en iyi korumayı sağlayan Age Proteom™ Patentli Biyoteknoloji, epidermik su kaybını azaltmaya yardımcı olur. Daha genç görünen bir cilt için kırışıklık görünümünü, cilt tonundaki eşitsizliği, sıkılık, dolgunluk ve ışıltı kaybını azaltmaya yardımcı olur.

Age Proteom™ Advanced Serum; hücre ömrü, erken yaşlanma ve cildin gençliğinin korunmasında bilimsel devrim niteliğinde bir yaşlanma karşıtı serumdur.

Cildin Yaşlanma Hızını 2 Kat Yavaşlatın*

Pek çok dermokozmetik cilt bakımı; ince çizgilerin görünümünü, hiperpigmentasyonu, sıkılık ve ışıltı kaybını gibi yaşlanma belirtilerini hedeflerken, Profesör Miroslav Radman'ın NAOS araştırmasıyla birlikte yürüttüğü bilimsel keşifleri, cildin yaşlanmasında hayati rolü olan proteomu koruyarak yaşlanma belirtilerinin aslında yavaşlatılabileceğini ve onarılmasına yardım edilebileceğini kanıtladı.

KANITLANMIŞ, GÜÇLÜ ETKİNLİK

Kadınların yüz bölgesinin yarısına Age Proteom™ Advanced Serum ile nötr bir krem ve diğer yarısına yalnızca nötr bir krem uygulandığı 6 aylık bir klinik çalışmada, sonuçlar yaşlanma sürecinin yüzün Age Proteom™ uygulanan tarafında tam anlamıyla iki kat daha yavaş olduğunu gösterdi**.

Bir aylık kullanım sonucunda, kullanıcılar daha dolgun ve ışıltılı bir cilde kavuşurken aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklık görünümü gibi yaşlanma belirtilerinde azalma gözlemlediler.

**Klinik çalışma (puanlama), 42 ila 65 yaş arası 55 gönüllü (stresli yaşam tarzı, yorgunluk ve pigmentasyon bozuklukları gösteren). 6 ay boyunca günde iki kez uygulama. Yüzün bir yarısına: bir Age Proteom™ + nötr krem, diğer yarısına tek başına nötr krem uygulama, 5 yaşlanma belirtisinde ortalama iyileşme

Yaşlanma Karşıtı Ürünler Ne Zaman Kullanılmalı?

Kolajen ve elastin üretimi 30 yaşlarına gelindiğinde doğal olarak azalmaya başlar. Yüzümüz iç dünyamızın bir yansımasıdır; rutinlerimiz, yaşam tarzımız, seçtiğimiz ürünler ve uygulamaların tümü cildimizin görünümünü, sağlığını ve verdiği hissi etkiler.

Güzellik, görebildiğiniz sağlıktır; mutluluk, hissedebildiğiniz sağlıktır. Age Proteom™ Advanced Serum ile güzellik rutininizi, sağlıklı ve pozitif yaş alma programına dönüştürün, cildinizin geleceğini değiştirin!

YAŞLANMA KARŞITI CİLT BAKIM RUTİNİ

1. ARINDIRMA

Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser + Osmoclean Lightening Buffing Mask

Cildi ve gözenekleri derinlemesine arındırmak için granülsüz peeling Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser’ı cilde uygulayın, ürün kalınlaşıp beyazlaşana kadar dairesel hareketlerle minimum basınçla masaj yaparak cilde eşit şekilde yayın. Ölü cilt hücrelerini temizlemek ve kirlilikleri gidermek için Osmoclean Lightening Buffing Mask’ı uygulayın.

2. CANLANDIRMA : Cellular Water Mist

Güçlü antioksidan etkisi ve patentli hücresel su teknolojisi ile cildi nemlendirir, yatıştırır, antioksidan etki sağlar ve enerji verir. Yeni temizlenmiş cilde uygulayın. Serum veya kremden önce yüzünüze hafifçe bastırın.

3. HÜCRESEL YENİLENME:Age Proteom™ Advanced Serum

Şişeyi açmak için; kapak çevirerek çıkarıldığında, uygulama tüpü otomatik olarak dolar. Tüpün zerindeki düğmeye basarak ürünü uygulayınız. Sabah ve akşam 5 damla olarak; yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulayınız. Tek başına veya günlük cilt bakım ürününüzden önce kullanınız. Çevirerek kapatınız.

UYGULAMA:

1.ADIM: Avucunuza beş damla alın.

2.ADIM: GÖZ ÇEVRENİZİ GERİN: Avuç içlerinizi yörünge kemiğinin üzerinden saç çizgisine doğru hafifçe bastırın ve gerin, göz ve alın bölgesini gererek açın.

3.ADIM: KONTÜR ÇİZGİNİZİ ŞEKİLLENDİRİN VE GERİN: Her elinizin ilk iki parmağıyla yüzünüzün üst kısmından başlayarak, serumu alnın ortasından tekrar saç çizgisine doğru uygulayın. Burnun her iki yanından başlayarak aynı harekete devam edin ve yanakları gerin, aynı hareketi çene çizgisi boyunca devam ettirin.

4.ADIM: BOYNU GERİN VE SIKILAŞTIRIN: Avuçlarınızı boynun her iki yanından kavrayın, hafifçe bastırın ve önden arkaya doğru gerin.

4. BAKIM: Lift & Repair Cream veya Excellage Cream

Sağlıklı Yaşlanma Programında son adım olarak, ihtiyaçlarınıza en uygun nemlendiriciyi uygulayın.

Absolute Smoothing Cream, cildin sıkışlaşmasına destek olur, kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefler. Temiz ve kuru, yüz ve boyun bölgenize uygulayın.

Excellage Cream, cildi yoğun ve derinlemesine nemlendirir, daha sıkı ve dolgun bir cilt görünümüne kavuşmanıza destek olur. Kırışıklık görünümüzü önelemeye yardımcı olur. Temiz ve kuru, yüz ve boyun bölgenize uygulayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşlanma karşıtı ürünlerin ne zaman kullanılmaya başlanması gerektiği ve yaşlanma karşıtı cilt bakımının nasıl olması ile ilgili sorularınızın cevabını bulabileceğiniz makalemizi okumak içintıklayın.